Úvodní stránka
O nás
Aktuality
Adresář textilních a oděvních firem
Virtuální informační servis textil
Veř. správa-info
Technické textilie
Prezentace, veletrhy
Inzerce
Webforum
Odkazy
Kontakty
 
Administrace
 

 Informace Ministerstva průmyslu a obchodu

10. PAŘÍŽ - TEXWORLD - Mezinárodní textilní veletrh

Paříž 20.—23. února 2007

Soubor vzájemně propojených výstavních akcí Texworld a Premiere Vision významně ovlivňuje světové tendence pokud jde o textilní materiály, barevnost a doplňky a rovněž tak módní kolekce textilu a oděvních doplňků pro nadcházející prodejní sezónu. Tímto způsobem jsou ovlivňovány i trendy v navazujících odvětvích oděvního průmyslu, který je pro ně v podstatě rozhodujících odběratelem.

Uvedené výstavní akce jsou pro uzavírání obchodů a stanovení módních trendů v oboru textilu nosné nejen v Evropě, ale i ve světovém měřítku.

Důležité je, že se jedná o kontraktační, oborově členěné akce na které mají přístup pouze obchodníci a odborná veřejnost.

Česká expozice zahrnující 12 firem se rozkládala na ploše řádově 300 m2, z toho v areálu Texworld 100 m2 a v areálu Premiere Vision 200 m2. Veletrhu se zúčastnili tito vystavovatelé: CNM Textil, a.s., Lanatex, a.s., Muhlmeier Enorm—form, s.r.o., Perla a.s., Styl, výrobní družstvo knoflíkářů, Texlen, a.s., Jitka, a.s., Mileta, a.s., Slezan Frýdek—Místek, a.s., Velveta, a.s., Jablonex Group, a.s. a STAP, a.s.

Z vyplněných dotazníků firem vyplývá, že zúčastněné firmy vedly 600 obchodních jednání, při kterých bylo uzavřeno 99 kontraktů, uzavření dalších kontraktů je rozpracováno protože celá řada zahraničních firem si vyžádala informativní nabídky. Uzavřené kontrakty představují částku 24,2 milionu Kč.

Kontakt:
Adresa: Ing. Břetislav Kalůsek, odbor 10100, MPO ČR,
Politických vězňů 20, 112 49 Praha 1
Telefon: 224 062 069
Fax: 224 062 445
E—mail: kalusek@mpo.cz


Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu
Autor: Ing. Kalůsek
Pro www.textil.cz zpracovala: nikZpět


© 2004–2008 Jakub Marian